PROJEKT LANGUR JE PLNÉM PROUDU

27. září 2018 v 13:21 | Safaripark Press |  MODELOVÁNÍ
Projekt langur čínský běží naplno a dnes představuji foto rozpracovaného modelu dominantního samce langura. Jde zatím pouze o téměř dokončenou hlavu, kde zbývá jemně doladit horní ret , nosní dírky a linii ochlupení okolo očí. Jedná se o model rozzlobeného samce. Dalšími modely budou samice s mládětem v náručí, jdoucí samice a jdoucí mládě a pravděpodobně model mladšího samce v klidové pozici, případně samice č.4.
Vzhledem k tomu, že jsem zvolil jednodušší techniku tvorby kostry modelu z MODELITU a drátu, došlo k velkému urychlení a usnadnění této základní práce a vyšetřil jsem si poměrně více času na detailní modeláž, s níž si mohu hodně pohrát. Vypalování jednotlivých vymodelovaných na nižší teplotu kolem 100 stupňů, a postupuji v modelování od hlavy, přes trup až ke konečné modeláži končetin a ocasu. Můj časový odhad práce na vlastní modeláži včetně vypalování v lepším případě je kolem 15 až 20 hodin čisté práce.
Zvláštní pozornost budu muset tentokrát nátěru celého modelu, který díky své barevnosti a detailům hlavy nebude zrovna nejjednodušší. Nanášení barev nemohu nijak uspěchat a zde si čas netroufám odhadnout (vymíchání barev do odstínů, vlastní nanášení vrstev, schnutí, lakování).
Samozřejmě, že práci nejde dělat v jednom zátahu, ale pomalu, nic neupěchávat, když to zrovna dobře nejde, tak si dát klidně i pauzu.
Mohu ale s jistotou slíbit, že do poloviny října tento model bude hotov. Vedle něho již souběžně bude vznikat model sedící samice s mládětem v náručí, který se objeví v druhé polovině měsíce. V listopadu pak bude na řadě jdoucí samice a jdoucí mládě. Tím budu mít celou skupinu, kterou mohu podle nálady časem doplnit samcem č.2. Zveřejnění článku o celé skupině langurů bude adventní záležitostí.
Po dokončení langurů se vrátím k rozdělanému modelu fosy č.2 a čtvrtého přímorožce šavlorohého. Další modely mám zatím jen na papíře v hrubých nákresech. Ale o tom až časem ... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maty26 Maty26 | Web | 29. září 2018 v 13:56 | Reagovat

Wow, je super :-)Od doby, kdy jsme na blogu začínal je tam vidět obrovský pokrok :-)

2 Safaripark team Safaripark team | 1. října 2018 v 20:04 | Reagovat

[1]: Zdaleka není, už na obličeji opravuji chyby. Jinak jsem zrovna dnes udělal kus trupu. Zítra  mě čekají záda a nohy. Musím to dělat postupně. Jde o poměrně složitou věc a nerad bych to pomrvil. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama