KROKODÝLI V SAFARIPARKU

2. července 2017 v 23:23 | správce safariparku


Po dlouhém váhání jsem se rozhodl pro rozdělení dosud nasbíraných modelů krokodýlů. Inspirovala mě k tomu včerejší neplánovaná návštěva sice malé, ale svou specializací velké Krokodýlí zoo v Protivíně, která mě naprosto uchvátila. Velmi stručný popis toho, co je zde k vidění - hned u vchodu 19členná skupina krokodýlů kubánských neměla chybu, vidět tolik zvířat se mi dosud nikdy nepoštěstilo. Hned za nimi gaviálové - úžasní, chovná skupina, kterou se povedlo rozmnožit. naproti pár tomistom - též paráda, vedle nich skoro pětimetrový krokodýl mořský, za ním krokodýl štítnatý, v patře krokodýli američtí, bahenní, nilští, mláďata gaviálů a krokodýlů nilských, mladé tomistomy, kajmani, kobry, aligátoři v obou druzích, siamští krokodýli, filipínští krokodýli a samozřejmě ještě další. Návštěvu tohoto zařízení doporučuji, je to skutečně pěkný a poučný zážitek.
Na místě se mi podařilo sehnat malý atlas krokodýlů, což je pro mě velmi cenný materiál jak z hlediska sbírání modelů, tak i z hlediska všeobecného přehledu.
Samozřejmě jsem po příjezdu domů vytáhl atlas a modely. Pokusil jsem se je alespoň přibližně rozdělit do druhů. Jediný a nezařaditelný model je starší krokodýl od Schleicha, kterého jsem se zavřenýma očima ponechal u nilských.
Vyšlo mi celkem následující rozdělení:
Aligátor severoamerický, tomistoma, gaviál indický, krokodýl štítnatý, krokodýl bahenní, krokodýl siamský, krokodýl mořský a krokodýl nilský. Samozřejmě modely nejsou úplně vzhledově přesné, ale opravdu nejde označit všechny vyráběné krokodýly od hlavních značek jako nilské. Takže nyní mi nezbývá nic jiného, než popřít a ignorovat tvrzení výrobců modelů, že jde nilské krokodýly a všechny krokodýlovité, které mám přefotit a pustit se do článků.Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama