ŠTĚTKOUN AFRICKÝ

23. května 2017 v 20:19 | Safaripark Press |  AFRIKA


Jedním ze dvou chovaných druhů afrických zástupců divokých prasat v naší expozici Afrika je samec štětkouna Fridolín. V horizontu jednoho roku by se u nás měla objevit jeho partnerka, kterou má vedení safariparku přislíbenu ze zahraniční zoo.
Štětkoun africký je jedním ze zástupců afrických prasatovitých dlouhý až 150 cm, vážící až 130 kg, v kohoutku dosahující výšky do 100 cm. Žije v rovníkové Africe od Senegalu až po Kongo ve vlhkých lesích od mořského pobřeží po vysokohorské polohy do 4000 metrů n. m. v malých stádech vedených dospělým samcem.
Živí se rostlinami, ovocem i živočišnou potravou, například plazy, ptačími vejci a mláďaty. Na pastvu a lov vychází hlavně v noci. Je to nejpestřeji zbarvené prase s poměrně hustou hnědočervenou srstí, úzkým bílým pásem uprostřed hřbetu a protáhlýma ušima zakončenými štětkou delších chlupů.Patří mezi rychlé běžce a dobré plavce. Samice je březí 120 - 127 dní a rodí 1 až 6 mláďat. Výrůstky na hlavě samců slouží v období námluv při soubojích o dominanci ve skupině jako nárazníky
Pro svůj zajímavý vzhled jsou štětkouni oblíbenými chovanci zoologických zahrad.

(zdroj informací: Wikipedia, stránky českých zoo)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama