ŠAKAL ČABRAKOVÝ

24. května 2017 v 8:37 | správce safari |  AFRIKA


Šakal čabrakový v africké části safariparku je zastoupen mladým samcem Ferrym. Není vyloučeno, že se časem vedle něho možná objeví nějaká šakalí dáma.

Šakalové čabrakoví jsou příslušníci čeledi psovitých. Obývají výhradně východní a jižní Afriku. Jsou v kohoutku vysocí až 50 cm, dosahují délky 130 cm a váhy až 14 kg. V zajetí se mohou dožít až 14 let, v přírodě je věk podstatně nižší.
Barva srsti šakalů je hnědá, na hřbetě a ocasu černá. Jsou poměrně malí, štíhlí, s dlouhýma nohama a protáhlým čenichem. Ocas je huňatý a plochý.
Tyto šelmy žijí v párech, které si vytváří na celý život. Partneři mají společné teritorium, které si značkují a hájí. Mláďat mívají od 4 do 6, o něž se oba starají. Šakalové s malými mláďaty často mění nory, aby zajistili potomkům co největší bezpečí. Komunikace bývá zpravidla velmi hlučná. Kromě různých postojů a mimických prvků totiž šakali hodně vyjí a štěkají.
Šakal je všežravec, živí se převážně mršinami, ale dokáže i lovit a nepohrdne ani ovocem. Z hlediska člověka je šakal škůdce, protože v blízkosti lidských obydlí napadá drůbež.

(zdroj informací pro článek: Wikipedia)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama