PŘÍMOROŽEC ARABSKÝ

19. května 2017 v 23:31 | Safari Press |  ASIE

V expozici Asie je možno vidět samce přímorožce arabského Omara, pro kterého bychom rádi v dohledné době získali jednu nebo i dvě partnerky. Dnes již můžeme prozradit, že tato akce je společně s projektem hirola již v běhu. Je reálná šance, že oba projekty by mohly být do konce roku dokončeny.
Jedná se o relativně malý druh přímorožce bílého zbarvení těla, s protáhlejší hlavou, delším ocasem a dlouhými rohy. Živí se trávou, kořínky a listy ze stromů. Trávící trakt tohoto přímorožce dokáže zpracovat téměř všechnu vodu, která je obsažena v potravě. Je velký až metr a půl taktéž a metr a půl vysoký, hmotnost kolem 80 kg. Obývá Arabské polopouště, je aktivní především ve dne, v noci spí skrytý pod keři a stromy.Přímorožci jsou jediné antilopy,které se rodí s malými růžky obalenými kožnatým vakem.
V roce 1972 byl zastřelen poslední volně žijící přímorožec arabský. Naštěstí některé arabské země už v padesátých letech dvacátého století se začaly pokoušet o odchov těchto ohrožených zvířat v zajetí. V roce 1982 byli přímorožci arabští vypuštěni zpět do přírody v rezervaci Ománského sultanátu. Tento pokus byl úspěšný a dnes žije ve volné přírodě asi 110 kusů, dalších několik set zvířat je chováno v zajetí.

(zdroj informací pro článek: Wikipedia, ábíčko.cz)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 20. května 2017 v 10:56 | Reagovat

Krásný model-má nádherné rohy...

2 safariparkpodklicem safariparkpodklicem | 20. května 2017 v 21:53 | Reagovat

[1]: Dík, mám tento model moc rád, poslední dobou zvažuji vyrobení samice. Ovšem rohy jsou pro mě trošku problém. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama