ANTILOPA SKÁKAVÁ

29. května 2017 v 10:38 | Safaripark Press |  AFRIKA


V Safariparku pod Klíčem je jednou ze stěžejních záležitostí uvádět nové druhy antilop. Jedním takovým druhem, který byl poměrně nedávno získán je antilopa skákavá. Prozatím ve volných výbězích je k vidění samec této antilopy, ale je v plánu pořízení samic a vytvoření menší skupinky.
Antilopa skákavá je druhem antilopy známým svými vysokými a dlouhými skoky (až 3,5 m), obývajícící Angolu, Jižní Afriku, Namibii, a Botswanu. V kohoutku dosahuje výšky 80 cm, délky až 150 cm, delky rohů až 40 cm. Váha samců je až 45 kg, samice jsou menší. Má krátkou srst, na hřbetě a krku je světle hnědá. Na hlavě má tmavý pruh od ucha, přes oko, až k čenichu. Hlava a břicho jsou obvykle bílé. Samci a samice vypadají podobně.. Tyto antilopy mají kožní záhyb od prostředka hřbetu ke kořeni ocasu. Když je zvíře vzrušené nebo vyplašené, rozevře tento záhyb a vztyčí dlouhé, bílé chlupy uvnitř záhybu.
Žijí ve stádech, živí se listy keřů a trávou a nejsou závislé na vodě. Tento druh antilop se páří většinou v období sucha a mláďata se rodí do období dešťů. Samice rodí po asi 6 měsíční březosti jediné mládě.
Antilopy skákavé byly velice početné, migrovaly v období sucha za čerstvou pastvou, přičemž ničily pastviny i zemědělskou půdu. Proto byly pronásledovány a vvybíjeny, ale dnes jsou v původním areálu znovu vysazovány a jejich stavy se zvyšují.

(zdroj informací pro článek - Wikipedia - zkráceno)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama